Boisz się wizyty u dentysty? Niepotrzebnie - Dentyści

Gabinet stomatologiczny Gliwice

Protetyka - co to jest SMK?

Mosty kompozytowe należą do grupy połączeń adhezyjnych wykorzystujących mikropołączenia wytrawionej powierzchni szkliwa z kompozytowymi system

Dodane: 03-04-2019 06:12
Boisz się wizyty u dentysty? Niepotrzebnie - Dentyści Gabinet stomatologiczny Gliwice
ami łączącymi. Metoda polega na wymodelowaniu w jamie ustnej sztucznego zęba z kompozytu. Przy sprzyjających warunkach istnieje możliwość wykonania mostu kompozytowego wzbogaconego o licówkę porcelanową. Do roku 2009 wykonano ponad 600 mostów kompozytowych3. Uzupełniono nimi głównie braki siekaczy bocznych górnych.

Zaletą tej metody jest brak konieczności szlifowania zdrowych zębów, co nadaje takim rozwiązaniom charakter odwracalny. Ponadto może być wykorzystana z powodzeniem w sytuacjach, gdzie inne metody nie mogą być zastosowane, np. z braku odpowiedniej ilości miejsca na implant lub kiedy konieczność szlifowania zębów pod most klasyczny byłaby zbyt okaleczająca, czy też z powodu zbyt wysokiej ceny. System uzupełniania na stałe brakującego zęba ogranicza się do jednej dwugodzinnej wizyty.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/System_most%C3%B3w_kompozytowych

Dlaczego wiele osób przyjeżdża do polskich stomatologów?

Stomatologia zagranicą jest rozwinięta na bardzo dobrym poziomie. Specjaliści mają do dyspozycji w pełni wyposażone gabinety, które są na najlepszym z możliwych poziomów. Co jednak ciekawe, bardzo często pracują w tychże gabinetach specjaliści z Polski. Wszystko to sprawia, że Polska ma bardzo dobrą markę jeśli chodzi o stomatologię. Pacjenci ze Szwajcarii, Austrii, Danii, czy takich krajów jak Holandia i Belgia bardzo często wybierają nasz kraj jako cel wizyty nie turystycznej, a właśnie medycznej. Oczywiście z tym także wiąże się poznawanie naszego kraju, zatem na każdej takiej wizycie w dużej mierze zyskuje całe nasze społeczeństwo i rząd, który pobiera podatki.

Polska stomatologia w Europie uznawana jest jako jedna z najlepiej rozwiniętych na Starym Kontynencie, a jednocześnie oferujących niskie ceny i bardzo dobre warunki leczenia. Zmieniło się to diametralnie przez ostatnie kilkanaście lat. Mało kto pamięta te czasy, ale było tak, że idąc do dentysty czuło się przerażenie, lęk, czy wszystko pójdzie dobrze i nie będzie bolało. Dentystami straszono nawet dzieci. Dziś jest już zupełnie inaczej. Do Polski przylatuje bardzo dużo stomatologów z innych krajów i leczą tu oni swoje zęby. To wszystko daje szansę na duży rozwój stomatologii w Polsce z czego cieszą się zarówno dentyści, jak i pacjenci.

Impalntologia

Implantologia - nauka o wprowadzaniu implantów do żywego organizmu, ich interakcjach, budowie, właściwościach i warunkach niezbędnych do "przyjęcia się" wszczepu oraz przyczynach ich ewentualnego odrzucenia.

Implantoprotetyka stomatologiczna - odbudowa uzębienia na implantach, pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i na poprawę zaburzonej, poprzez utratę zębów, mechaniki narządu żucia1. Do tej pory nie udało się jednak stworzyć implantu będącego w stanie idealnie odtworzyć funkcjonalność własnych zębów. Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, kilkuetapowo. Może obejmować całość jamy ustnej, bądź pojedynczy ubytek. Podstawowym materiałem, z którego wykonywane są implanty stomatologiczne jest tytan (ze względu na swoją biokompatybilność - nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce). Atrakcyjna jest relacja ceny leczenia do uzyskanych korzyści i alternatywnych możliwości.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Implantologia