O dentystach

O dentystach czyli dobry dentysta cieszyn jej powstawaniu sprzyja częste spożywanie wysoko przetworzonej żywności, zawierającej duże ilości cukrów. Tak więc dla zdrowia zębów warto ograniczać słodycze. Następujące węglowodany mają działan

Dodane: 18-06-2019 06:26
O dentystach

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

dobry dentysta cieszyn

Najlepszą profilaktyką próchnicy jest edukacja i wdrażanie właściwych nawyków higienicznych u dzieci. Próchnica jest jedną z chorób cywilizacyjnych i jej powstawaniu sprzyja częste spożywanie wysoko przetworzonej żywności, zawierającej duże ilości cukrów.

Tak więc dla zdrowia zębów warto ograniczać słodycze. Następujące węglowodany mają działanie próchnicogenne: sacharoza (czyli nasz pospolity biały cukier), glukoza, fruktoza oraz maltoza.

Dobrze jest stosować nici dentystyczne oraz płyny do płukania ust, nie wspominając o "tradycyjnym" szczotkowaniu zębów.

Przyczyną próchnicy są po prostu bakterie, które atakują osłabione środowiskiem kwasowym szkliwo, dlatego tak ważna jest higiena - bakterie po prostu giną. Jednak to środowisko kwasowe powoduje osłabianie się szkliwa, a takie efekt powstaje z powodu węglowodanów. Tak więc - dbanie o zęby to również dbanie o dietę.

Protetyka XXI wieku

Ubytki w stałych zębach to już nie taki duży kłopot jak 20 lat temu, teraz medycyna dysponuje najnowszymi osiągnięciami technologii. Protetycy są w stanie uzupełnić każdy rodzaj ubytku, a nawet braku zębów. Możliwe jest nawet odwzorowanie starego zęba w technologii CAD/CAM!

Protezy ruchome, stałe, korony oraz implanty... Wszystko zależy od naszych wymagań odnośnie 'nowego' uzębienia i tego na jakiej trwałości nam zależy. Później wystarczy jedynie znieść trochę koniecznych zabiegów i można cieszyć się nowym i białym uśmiechem.

Dobranie dobrej pasty do zębów

Już dzieciom w przedszkolu wpaja się nawyk mycia zębów. Jednak potrzebna jest do tego szczoteczka oraz odpowiednia pasta, która pomoże nam w zachowaniu zdrowej jamy ustnej. Dobór odpowiedniej pasty do zębów ma bardzo istotny wpływ na ich zdrowie. Dzieci powinny używać specjalnie przeznaczonych dla nich past, które są delikatniejsze dla młodego szkliwa. Natomiast dorośli mają już znacznie szerszy wybór, gdyż istnieje wiele rodzai past do zębów. Najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z zaufanym stomatologiem, aby pomógł dobrać pastę pasującą do naszych zębów oraz oczekiwań. Niektórym zależy na pastach wybielających, innym na takich, które pomogą w nadwrażliwości zębów lub nadmiernym krwawieniu dziąseł. Dzięki radzie dentysty będziemy w stanie dobrać odpowiednią pastę do swoich potrzeb.